Komunikaty duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. Nabożeństwo Uwielbieniowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2017 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w piątek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.
  3. Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00. W tym dniu przed każdą Mszą św. będzie można nabyć świece przed Kościołem. Święto Ofiarowania Pańskiego to także dzień życia konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o siostrach i braciach zakonnych.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00. zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 2 lutego, ze względu na przypadające święto Ofiarowania Pańskiego nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 lutego Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.
  5. W oczekiwaniu na peregrynację figury św. Michała Archanioła do naszej parafii, pragniemy zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie o Aniołach. Przewidziane są nagrody za najlepsze prace. Szczegóły konkursu umieszczone są w dzisiejszych Klimatach oraz na stronie: www.parafiawilanow.pl. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do udziału w konkursie.
  6. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.
  7. Zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641.
  8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    • we środę, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,
    • w piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym