Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 roku

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy 3 kwietnia br. W czasie rekolekcji parafialnych nauki rekolekcyjne będą głoszone: dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 17.00 i 19.00. Dla umożliwienia udziału w rekolekcjach większej liczbie wiernych z naszej parafii, Msza św. wieczorna została przeniesiona z godz. 18.00 na 19.00. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Piotra, który poprowadzi nasze rekolekcje, jak również rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych przeprowadzone będą w dniach 1 – 3 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 3 – 5 kwietnia br.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. Msza św. Wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 1 kwietnia, o godz. 19.00., po Mszy odmówimy Litanię do Ducha Świętego. Z uwagi na rekolekcje nie będzie Konferencji o Duchu Świętym.

5. We wtorek, 2 kwietnia br., modlimy się w intencji dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 18.30. Msza św. w intencji dzieci zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła i ich rodziców zostanie odprawiona o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 kwietnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

7. W pierwszy piątek miesiąca, 5 kwietnia o godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy i po Drodze Krzyżowej, zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu, odprawiane jest cyklicznie, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia br., zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną przez Kapłana, tajemnicą różańca świętego.

9. W następna niedzielę, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

10. Centrum Kultury Wilanów zaprasza na koncert filmowo-musicalowy Joanny Aleksandrowicz pt. „Od nocy do nocy”, który odbędzie się dziś o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji Centrum Kultury Wilanów przed koncertem.

11. Caritas Archidiecezji Warszawskiej, tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świece do nabycia w zakrystii i przed kościołem.

12. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji. Szczegółową informację można znaleźć na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii, gdzie znajduje się link do programu rozliczającego podatek.

13. W piątek, 5 kwietnia br. z Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1 w Warszawie, po Mszy św. która będzie odprawiona o godz. 19.30., wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Miejscem docelowym będzie Parafia św. Barbary w Modlinie-Twierdzy w Nowy Dworze Mazowieckim.

14. W nastę3pną niedzielę, 7 kwietnia br. Siostry Pasjonistki zapraszają dzieci na pielgrzymkę do Świętej Lipki. W programie przewidziane jest zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, a także Msza św. i koncert organowy. Zapisy u sióstr katechetek oraz w zakrystii.

15. Zbiórka makulatury, ze sprzedaży, której dochód przeznaczony jest na budowę studni w Sudanie, odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia br.