Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 rok

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Z racji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie nasza parafia, na wniosek Kurii zbiera informacje ile osób z naszej parafii chce wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych (chodzi o liczbę potrzebnych kart wstępu). Osoby chętne do udziału w uroczystości zapraszamy do zakrystii.

4. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć przed kościołem.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczenia podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii. Ulotki z informacjami do przelewu znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Ze względu na awarię systemu komputerowego obsługującego parafię, prosimy osoby, które między 15 stycznia a 23 lutego br., zamawiały intencje Mszy św. albo rezerwowały termin ślubu o kontakt z kancelarią parafialną.

7. Dziś przed kościołem członkowie Kół Żywego Różańca zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.