Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 10 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej codziennie o godz. 18.45.

3. W piątek, 13 maja, po Mszy świętej o godz. 18.00. odbędzie się nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Po Nabożeństwie zapraszamy osoby, które co roku, 13 maja odnawiają Akt Ofiarowania się Panu Jezusowi przez Maryję, do uroczystego odczytania tego Aktu.

4. Z piątku, 13 maja na sobotę, 14 maja br., w naszej parafii odbędzie się dziewiąta, a zarazem ostatnia w tej formule, Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 20.00., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

5. Koła Żywego Rózańca zapraszają na codzienna modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie, a zwałaszcza w Ukrainie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do piątku o godz. 16.30., w sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

6. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca serdecznie zaprasza na wieczór uwielbienia w czwartek,  19 maja o godz. 21.00.  W czasie modlitwy będzie nam towarzyszył zespół muzyczny.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 9 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,

– w sobotę, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian

– śp. Krzysztofa Dziewulskiego,

– śp. Piotra Górzyńskiego,

– śp. Stanisława Olędzkiego

– śp. Halinę Litniewską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.