Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 1 maja br. Po Mszy odprawimy nabożeństwo majowe.

3. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona we wtorek, 2 maja o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 4 maja, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. nabożeństwo majowe. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 5 maja, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W sobotę, 6 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a zaraz po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową  w maju o dary Ducha Świętego dla kapłanów oraz o wierność powołaniu. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

6. W następną niedzielę, 7 maja Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi dla dzieci kolejne Warsztaty Rodzinne pod tytułem „Chwalcie z nami Panią Świata”. Zapraszamy całe rodziny. Spotkajmy się, by lepiej poznać Maryję w Jej wizerunkach, a także podjąć majową modlitwę za Jej wstawiennictwem. Zbiórka jak zawsze przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12.30. w Kanonii i potrwają około półtorej godziny. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach.

7. Legion Maryi zaprasza na Dzień Skupienia w sobotę 13 maja br. O godz. 9.00 do Wieczernika. W planie spotkania konferencja i Msza święta. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać duchowość Legionu Maryi.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w środę, 3 maja, uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00., 17.00. i 18.00.,
  • w czwartek, 4 maja, wspomnienie Floriana, męczennika,
  • w sobotę, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

10. W maju mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

11. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Lourdes i La Salette, w terminie od 22 do 29 sierpnia. Osoby chętne do wzięcia udział w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza lub do zakrystii.

12. Rozpoczęliśmy prace związane rekonstrukcją zabytkowego muru cmentarza, dlatego taca z każdej pierwszej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na ten cel.