Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 rok

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej. Przypominamy o zachowaniu zasad obowiązujących w czasie epidemii.

3. Msza św. Wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 4 maja br. o godz. 18.00., po Mszy odmówimy Litanię do Ducha Świętego.

4. We wtorek, 5 maja br., modlimy się w intencji dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od Boga i Kościoła i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu, 7 maja br., przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

6. W piątek 8 maja br., ze względu na przypadającą uroczystość św. Stanisława nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika,
  • w środę, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
  • piątek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.