Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W czwartek, 29 kwietnia br. przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

3. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00., a w niedziele o godz. 17.00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 maja br., o godz. 7.00. zostanie odprawiona Msza Święta z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo pierwszosobotnie, podczas którego odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie nad wskazaną tajemnicą różańca świętego.

5. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej. Przypominamy o zachowaniu zasad obowiązujących w czasie epidemii.

6. Zachęcamy do odmawiania modlitwy do Świętego Michała Archanioła w naszej wspólnocie parafialnej przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Tylko w niedzielę, podczas Mszy o godz. 10.00 modlitwa będzie odmawiana tradycyjnie, przed błogosławieństwem. Włączajmy się w modlitwę ufając, że Święty Michał Archanioł pomoże nam w skupieniu podczas Mszy oraz w życiu codziennym.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

8. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego biskupa Ks. Kard. Kazimierza Nycza o rychły powrót do zdrowia.