Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 roku

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W środę, 15 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce przy Rondzie Vogla. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej.

3. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy litanią loretańską o godz. 17:00. przy krzyżach na terenie parafii:

– w poniedziałki, środy i piątki przy krzyżu u zbiegu ulic Obornickiej i Wiertniczej,

– we wtorki i czwartki przy krzyżu u zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

5. Od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, w naszym kościele celebrowana jest Msza św., a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w modlitwie, w poniedziałek 13 maja o godz. 18.00.

6. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii oraz ze szkół znajdujących się na terenie parafii odbędzie się w następujących terminach: grupa I i II w niedzielę 19 maja o godz. 11.00. i 13.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. Grupa III przystąpi do Pierwszej Komunii w sobotę 25 maja na Mszy św. o godz. 12.00.

7. W niedziele 26 maja na Mszy św. o godz. 13.00., dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii będą obchodziły rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.

8. W sobotę 25 maja br., na Mszy św. o godz. 18.00., młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Rafał Markowski.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 14 maja, święto św. Macieja, apostoła,

– w czwartek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W dzwonnicy, prezentowana jest wystawa prezentowana jest wystawa prac artystycznych Marty Piekut, Jolanty Dubiel, Ireny Wiśniewskiej i Aleksandry Gintrowskiej. Zapraszamy do odwiedzania wystawy.

11. Gościmy w naszej parafii ks. Pawła Rawskiego, misjonarza z Kamerunu, który po Mszy św. zbiera ofiary na potrzeby misji.