Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W dniu 24 grudnia Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona tylko o godz. 7.00 rano. Wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o północy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

3. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. sprawowane będą w następujących godzinach: 8.30., 10.00., 11.30., 13.00., 18.00. W pierwszy dzień świat nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. i 20.00. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

4. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu w ostatnim roku. W tym roku Mszę św. za naszych zmarłych sprawować będziemy we czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Z inicjatywy Bractwa Adoracyjnego podejmujemy w naszym kościele, zgodnie z treścią objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque, Godzinę Świętą jako wynagrodzenie za grzechy i współuczestnictwo w męce Chrystusa w Ogrójcu. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem w każdy czwartek od godz. 23.00. do 24.00.

6. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią nie będzie regularnej kolędy. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia księdza w swoim domu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w czasie pracy kancelarii parafialnej lub drogą e-mailową.

7. W tym roku w naszej parafii nie będzie tradycyjnych Rekolekcji Adwentowych. Na stronie parafii zostały umieszczone linki do wybranych rekolekcji online.

8. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św. Można również nabyć kalendarz ze zdjęciami archiwalnymi z naszej parafii.

9. Po raz 27 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID 19 o oddawanie osocza. Osocze podane we wczesnej fazie choroby może zmniejszyć ryzyko zgonu. Należy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.