Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W dniu 24 grudnia Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona tylko o godz. 7.00 rano. Wszystkich parafian zapraszamy na Pasterkę o północy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

3. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. sprawowane będą w następujących godzinach: 8.30., 10.00., 11.30., 13.00., 18.00. W pierwszy dzień świat nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. i 20.00. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

4. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu w ostatnim roku. W tym roku Mszę św. za naszych zmarłych sprawować będziemy w czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, nie będzie regularnej kolędy. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia księdza w swoim domu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w czasie pracy kancelarii parafialnej lub drogą e-mailową.

6. Piąta, Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „powstrzymania aborcji” odbędzie się z piątku, 31 grudnia na sobotę, 1 stycznia. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.00., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i facebooku.

7. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św. Można również nabyć kalendarz ze zdjęciami z naszej parafii.

8. Zapraszamy przed dzwonnicę na kiermasz owoców i soków, który będzie trwał do godz. 14.00.