Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 roku

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00. Święto Ofiarowania Pańskiego to także dzień życia konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o siostrach i braciach zakonnych.

3. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2018 roku, zostanie odprawiona 22 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek, 1 lutego, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę 2 lutego, ze względu na przypadające święto Ofiarowania Pańskiego nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła,

– w czwartek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,

– w sobotę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.