Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 rok

1. Zgodnie z Wolą Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego. Jest to również Światowy Dzień Trędowatych i Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

3. W dzwonnicy prezentujemy obrazy pani Zofii Michalskiej. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

4. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2019 roku, zostanie odprawiona w niedzielę, 2 lutego o godz. 13.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

5. Ogłoszenie Moderatora Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus: 6 lutego 2020 roku przypada 71. rocznica Ingresu do Archikatedry Warszawskiej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jak co roku Kościelna Służba Porządkowa Archidiecezji Warszawskiej TOTUS TUUS gromadzi się na Mszy Świętej o godz. 19.00, dziękując za posługę Prymasa Tysiąclecia i prosząc o błogosławione owoce jego beatyfikacji. Zwracamy się do Czcigodnych Księży Proboszczów o wydelegowanie ze swojej parafii mężczyzn, którzy są już w strukturach TOTUS TUUS, a także tych, którzy mogą włączyć się w posługę w trakcie przygotowań do beatyfikacji 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego w Warszawie

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające, na które składa się odmówienie jednej części Różańca i 15 minutowe rozważanie w ciszy jednej z tajemnic Różańca Świętego.

7. Zapraszamy na kolejny kiermasz soków i owoców. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą, w godzinach od 08.00. do 14.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła,
  • w piątek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

9. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek 27 stycznia ul. Biedronki 3-87 (numery nieparzyste)
wtorek 28 stycznia ul. Biedronki 6-76A (numery parzyste)
środa 29 stycznia ul. Biedronki 82A-158 (numery parzyste)
czwartek 30 stycznia ul. Biedronki 89-127 (numery nieparzyste)
ul. Kolegiacka
piątek 31 stycznia ul. Kostki Potockiego 1-5 (numery nieparzyste)
sobota 1 lutego ul. Kostki Potockiego (numery parzyste)
i 7-21 (numery nieparzyste)

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00, w soboty o godz. 15.00. Ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na odwodnienie kościoła.