Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 rok

1. Zgodnie z Wolą Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

3. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

4. Zgodnie z decyzją Jego Eminencji Kard. Kazimierz Nycz dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z Chorwacją. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

5. Zapraszamy na rekolekcje BIBLIA O FINANSACH, które odbędą się on-line w sobotę 30 stycznia br. Podczas rekolekcji będzie można poznać zasady Bożej ekonomii i zapisać się na kurs finansowy, aby nauczyć się zarządzać finansami po Bożemu. W naszej parafii kursy finansowe organizowane są od kilku lat. W tym roku ze względu na pandemię kurs będzie prowadzony on-line w piątki o godz. 19.00., począwszy od 5 lutego br. Więcej informacji o tematyce rekolekcji  oraz kursie finansowym i jak się  zapisać znajduje się za stronie parafii i parafialnym profilu Facebook.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • we wtorek, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
  • w czwartek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.