Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.

1. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

3. Dzisiaj przypada 9. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Msza św. w intencji śp. Księdza Prymasa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 13.00.

4. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.
Zapraszamy na „Wieczór kolęd”, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 30 stycznia, o godz.17.00.  Niech nasze kolędowanie będzie okazją do dziękczynienia Panu Bogu za Jego narodzenie.

5. Zatrudnimy Panią do pracy kuchni, na ½ etatu. Dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • we wtorek, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w środę, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
  • w piątek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.