Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2024 r.

1. Obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego.

2. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

3. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w następną niedzielę, 28 stycznia  o godz. 20.00.  Zapraszamy chętne osoby do śpiewania w scholii gregoriańskiej. Bliższych informacji udziela p. Natalia.

4. We wtorek, 23 stycznia br., przypada 11. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa.

5. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg Programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się 17 lutego br. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.

6. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

7. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w styczniu w intencji: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w środę, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w piątek, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.