Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 roku

1.Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych przeprowadzone będą w dniach 1 – 3 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 3 – 5 kwietnia br. Rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w niedzielę, 31 marca, będą trwały do środy 3 kwietnia br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

4. Caritas Archidiecezji Warszawskiej, tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świece do nabycia w zakrystii i przed kościołem.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji. Szczegółową informację można znaleźć na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii gdzie znajduje się link do programu rozliczającego podatek.

6. Siostry Pasjonistki zapraszają młodzież na dzień skupienia w ramach Pasyjnych Dni Młodych. Dzień skupienia rozpocznie się 30 marca o godz. 10.00. w klasztorze sióstr przy ul. Husarii 55/57. Zapisy do wtorku 26 marca br. Kontakt do sióstr został podany na plakacie, znajdującym się w gablocie przed kościołem oraz w Klimatach.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30. i 13.00., 61. Warszawska Drużyna Harcerek „Rivendell”, działająca przy naszej parafii, przeprowadzi akcję zarobkową. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na obóz letni.

8. W piątek 05 kwietnia br. z Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1 w Warszawie, po Mszy św. która będzie odprawiona o godz. 19.30., wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Miejscem docelowym będzie Parafia św. Barbary w Modlinie-Twierdzy w Nowy Dworze Mazowieckim.

9. W niedzielę 07 kwietnia br. Siostry Pasjonistki zapraszają dzieci na pielgrzymkę do Świętej Lipki. W programie przewidziane jest zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, a także Msza św. i koncert organowy. Zapisy u sióstr katechetek oraz w zakrystii.

10. W zeszłą niedzelę zebraliśmy 2759 PLN na pomoc misjonarzom „Ad gentes”. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.