Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w niedzielę, 3 kwietnia, będą trwały do środy 6 kwietnia br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Urbiak. W tym roku nie bedzie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej. Przed świętami zorganizowany będzie jeden dzień skupienia z możliwością spowiedzi. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

4. Urząd Dzielnicy Wilanów uruchomił specjalny adres e-mail: ukraina@wilanow.pl, na który należy kierować wszelkie zapytania i zgłaszać wszystkie formy pomocy dla Ukraińców, którzy uciekając przed wojną znaleźli się w Wilanowie. W znaczny sposób ułatwi to i usprawni organizację konkretnej pomocy dla uchodźców wojennych. Przypominamy również, że w Centrum Kultury Wilanów mieści się dzielnicowy punkt zbiórki darów dla Ukrainy.

5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć przed kościołem począwszy od przyszłej niedzieli.

6. Zapraszamy do wypełnienia ankiety synodalnej. Ankietę można pobrać skanując kod QR z plakatu umieszczonego na drzwiach kościoła i w gablocie oraz ze strony internetowej parafii, gdzie można wypełnić ankietę także on-line.

7. Dziś i w następną niedzielę członkowie Kół Żywego Różańca zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. W zeszłą niedzelę zebraliśmy 3390 PLN na pomoc misjonarzom „Ad gentes”. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.