Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 rok

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Siostry Pasjonistki zapraszają młodzież na dzień skupienia w ramach Pasyjnych Dni Młodych. Dzień skupienia odbędzie się 21 marca w klasztorze sióstr przy ul. Husarii 55/57. Zgłoszenia można przesyłać na adres kontakt@siostrypasjonistki.pl.

4. Informujemy, że rekolekcje parafialne oraz rekolekcje dla dzieci i młodzieży zostały odwołane.

5. Z racji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 12.00 na Pl. Piłsudskiego w Warszawie nasza parafia na wniosek Kurii zbiera informacje ile osób z naszej parafii chce wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych (chodzi o ilość potrzebnych kart wstępu). Osoby chętne do udziału w uroczystości zapraszamy do zakrystii.

6. Zapraszamy mężczyzn, którzy należą lub chcieliby wstąpić do Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, by między innymi pomagać przy uroczystościach beatyfikacyjnych Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na spotkanie organizacyjne w sobotę 21.03 br. o godz. 10.30. w dzwonnicy.

7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć przed kościołem.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczenia podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii. Ulotki z informacjami do przelewu znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. Ze względu na awarię systemu komputerowego obsługującego parafię, prosimy osoby, które między 15 stycznia a 23 lutego br., zamawiały intencje Mszy św. albo rezerwowały termin ślubu o kontakt z kancelarią parafialną.

10. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2574 PLN na pomoc misjonarzom „Ad gentes”. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Dziś i w następną niedzielę członkowie Kół Żywego Różańca zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.