Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023

1. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do regularnego czytania Pisma Świętego.

3. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w kwietniu w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 24 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
  • we wtorek, 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty,
  • w sobotę, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. Kończy się okres rozliczania podatku PIT zachęcamy po raz kolejny do przekazania 1,5% na naszą fundację. Wszystkie informacje oraz program do rozliczenia podatku PIT można znaleźć na stronie parafii i fundacji.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

7. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę oraz w przyszłym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

8. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Lourdes i La Salette, w terminie od 22 do 29 sierpnia. Osoby chętne do wzięcia udział w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza  lub do zakrystii.