Komunikaty duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 roku

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Dziś, Mszą św. w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00. rozpocznie się XIII Marsz Świętości Życia.
  3. Również dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną pod hasłem: Weźmijcie Pismo Święte, która rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy rodziny naszej parafii aby podjęły w tym czasie wspólne czytanie Pisma Świętego. Dla zainteresowanych zostały przygotowane karteczki z siglami czytań biblijnych. Można je brać z koszyka znajdującego się na stole przy wyjściu z kościoła.
  4. W związku z przypadającą 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli ojcowie jezuici zapraszają na Msze św. dziękczynną, której będzie przewodniczył Ks. Bp Piotr Jarecki do Sanktuarium Patrona Polski przy ul. Rakowieckiej we wtorek, 17 kwietnia br. o godz. 19.00.
  5. Zapraszamy licealistów, studentów i młodzież pracującą na spotkania formacyjne grupy młodzieżowej. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 19.00. w dzwonnicy.
  6. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Caritas zebraliśmy 10441 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz-Franciszek Misiak, kawaler z parafii tutejszej

Karolina –Anna Rosłaniec, panna z parafii pw. św. Huberta w Zalesiu Górnym.

– zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian