Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 05 maja 2019 roku

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. W środę, 8 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej.

3. Msza św. Wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 6 maja br. o godz. 18.00., po Mszy odmówimy Litanię do Ducha Świętego i wysłuchamy konferencji o Duchu Świętym.

4. We wtorek, 7 maja br., modlimy się w intencji dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. po litanii loretańskiej, a następnie Msza św. w intecji dzeci zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Koscioła i ich rodziców zostanie odpraiwona o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

– w środę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Od dzisiaj do końca czerwca, w dzwonnicy, prezentowana jest wystawa p. Marty Piekut. Obok prac malarki można oglądać obrazy zaprzyjaźnionych z autorką twórców. Zapraszamy do odwiedzania wystawy.

7. W zeszła niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Caritas zebraliśmy 7716 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.