Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 roku

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach, w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 18 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje prowadzi ks. Jakub Kośka, którego serdecznie witamy w naszej parafii.

4. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

5. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 3397 PLN i 20 €. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Siostry Pasjonistki organizują w okresie ferii zimowisko w Mucharzu – w domu rekolekcyjnym Sióstr. Siostry serdecznie zapraszają na narty, łyżwy, basen i inne atrakcje związane z miłym spędzeniem czasu. Dokładne informacje można otrzymać u sióstr katechetek. Mogą jechać rodzice, babcie i dziadkowie z dziećmi oraz młodzież.

7. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne w tym miesiącu.

8. W styczniu i lutym, w dzwonnicy, planujemy zorganizować wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian. Wszystkich chętnych do udziału w wystawie prosimy o zapisywanie się w dzwonnicy do 23 grudnia br.

9. W dniach od 17 do 22 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek 17 grudnia Rekolekcje parafialne

wtorek 18 grudnia Rekolekcje parafialne

środa 19 grudnia ul. Bruzdowa 106-106 G

czwartek 20 grudnia ul. Bruzdowa 108-108 H

piątek 21 grudnia ul. Bruzdowa 110-112 Z (numery parzyste)

sobota 22 grudnia ul. Bruzdowa 116-142 G (numery parzyste) ul. Zaściankowa 3-17 (numery nieparzyste)

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 15.00.