Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach, w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

3. W czwartek, 17 grudnia br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Będziemy modlić się za członków, o nowe powołania i w intencji księży posługujących Bractwu.

4. Z inicjatywy Bractwa Adoracyjnego podejmujemy w naszym kościele, zgodnie z treścią objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque Godzinę Świętą jako wynagrodzenie za grzechy i współuczestnictwo w męce Chrystusa w Ogrójcu. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem w każdy czwartek od godz. 23.00. do 24.00.

5. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią nie będzie regularnej kolędy. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia księdza w swoim domu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w czasie pracy kancelarii parafialnej lub drogą e-mailową.

6. W tym roku w naszej parafii nie będzie tradycyjnych Rekolekcji Adwentowych. Na stronie parafii zostały umieszczone linki do wybranych rekolekcji online.

7. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1470 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św.

9. Po raz 27 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Akcja rozprowadzania świec w naszej parafii będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę, 20 grudnia br. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

10. W poniedziałek, 14 grudnia, przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.