Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 rok

1. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W tym roku nie będzie regularnej kolędy. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia księdza w swoim domu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w czasie pracy kancelarii parafialnej lub drogą e-mailową.

4. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2877 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Świece Caritas, opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św.

6. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową wg Programu „Radość i Nadzieja”, który rozpocznie się 23 lutego 2022 r. Szczegółowe informacje na temat kursu i zapisów znajdują się na stronie parafii, w zakładce sakramenty.

7. Osoba zamieszkała przy ul. Arbuzowej poszukuje opieki nad chorą z porażeniem mózgowym. Zainteresowanym udzielamy informacji w zakrystii.

8. Ruch duchowości małżeńskiej Ekip Notre-Dame zaprasza na spotkanie z Panem Jackiem Pulikowskim pt. :”O duchowym aspekcie seksualności”. Spotkanie obędzie się dzisiaj (12 grudnia) o godz. 13.00., w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • we wtorek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła..

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.