Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela zwykła – 16 stycznia 2022 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek, 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

3. W niedzielę, 23 stycznia br., przypada 9. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Msza św. w intencji śp. Księdza Prymasa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 13.00.

4. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 20 stycznia, o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

6. Zapraszamy na „Wieczór kolęd”, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 30 stycznia, o godz.17.00.  Niech nasze kolędowanie będzie okazją do dziękczynienia Panu Bogu za Jego narodzenie.

7. Zatrudnimy Panią do kuchni, na ½ etatu. Dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata,
  • w środę, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • w piątek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod dotyczący struktury synodalnej Kościoła. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 19 stycznia br. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00. Następnie będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00, a po niej spotkanie w kościele. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach przy wejściu do kościoła, ale można je pobrać również z naszej internetowej strony parafialnej. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.