Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2023 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. W środę, 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

3. W poniedziałek, 23 stycznia br., przypada 10. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Msza św. w intencji śp. Księdza Prymasa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00.

4. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 19 stycznia, o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

7. Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi serdecznie zapraszają na wieczór uwielbienia 27 stycznia o godzinie 21.00.

8. Galeria „Dzwonnica” zaprasza na wystawę rysunków dr Ewy Gawrychowskiej „Święci, wielcy i starzy – portrety”. Prace są prezentowane w każdą niedzielę do 8 stycznia do 5 marca.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata,
  • w czwartek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • w sobotę, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• poniedziałek 16 stycznia: ul. Rotmistrzowska (strona parzysta) i ul. Piechoty Łanowej (strona parzysta),
  • wtorek 17 stycznia: ul. Piechoty Łanowej (strona nieparzysta) i ul. Janczarów (strona nieparzysta),
  • środa 18 stycznia: ul. Janczarów (strona parzysta), ul. Kolegiacka i ul. Biedronki 3-39 (numery nieparzyste),
  • czwartek 19 stycznia: ul. Biedronki 41-127 (numery nieparzyste),
  • piątek 20 stycznia: ul. Biedronki 6-90 (numery parzyste),
  • sobota 21 stycznia: ul. Biedronki 94-158 (numery parzyste), ul. Sielanki i ul. Łucznicza.

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 15.00. Pełny plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem.