Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela zwykła – 14 stycznia 2024 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po Nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

3. W czwartek, 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

4. We wtorek, 23 stycznia br., przypada 11. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa.

5. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 18 stycznia, o godz. 18.00.

6. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwar-tek, 18 stycznia br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w styczniu w intencji: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

9. Na tacę z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczoną na potrzeby misji zebraliśmy 7370 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w środę, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata,
  • w piątek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.