Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 rok

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00. Podczas Mszy św. o 11.30. zostaną poświęcone modlitewniki.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca obędzie się dziś o godz. 16.00. w Kanonii.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej odbędą się w dniach 23 – 25 marca br. Rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w niedzielę 22 marca, będą trwały do środy 25 kwietnia br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

6. W związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 12.00 na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, nasza parafia organizuje wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne. Zapisy chętnych do udziału w uroczystości prowadzone są w zakrystii.

7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć w naszej parafii od przyszłej niedzieli.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczenia podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii. Ulotki z informacjami do przelewu znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. Ze względu na awarię systemu komputerowego obsługującego parafię, prosimy osoby, które między 15 stycznia a 23 lutego br., zamawiały intencje Mszy św. albo rezerwowały termin ślubu o kontakt z kancelarią parafialną.

10.Na tacę z zeszłej niedzieli, przeznaczoną jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 7973 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom „Ad gentes”.

12. Witamy ks. Macieja Czaplińskiego, który decyzją Władzy Archidiecezji Warszawskiej został skierowany do pracy w naszej parafii. Życzymy ks. Maciejowi wszelkich łask Bożych w pełnieniu nowych obowiązków.