Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godz.: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi wielkopostne Warsztaty Rodzinne, które rozpoczną się o godz. 12.30. W czasie spotkania omówione zostaną poszczególne okresu Roku Liturgicznego. W sposób szczególny omówiony zostanie czas Wielkiego Postu i podejmowane w nim postanowienia. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Zbiórka jak zawsze przy dzwonnicy.

5. W poniedziałek, 6 marca br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. We wtorek, 7 marca, o godz. 17.30. zapraszamy na różaniec rodziców w intencji dzieci, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00. sprawowaną w intencji rodziców i dzieci, z prośbą o wierność Bogu i nauce Kościoła oraz opiekę Matki Bożej.

7. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w Wielkim Poście w intencji: o potrzebne łaski dla naszej parafii. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

8. W ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie zebraliśmy 4600 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachecamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafilnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczania podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.