Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 rok

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. W poniedziałek, 1 marca br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. We wtorek, 2 marca, o godz. 17.30. zapraszamy na różaniec rodziców w intencji dzieci, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00. sprawowaną w intencji rodziców i dzieci, z prośbą o  wierność Bogu i nauce Kościoła oraz opiekę Matki Bożej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 4 marca, o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie, a po Mszy zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 5 marca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00., a o godz. 18.00. Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy wraz z Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 6 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a po niej nabożeństwo wynagradzające, na które składa się odmówienie jednej części Różańca i 15 minutowe rozważanie w ciszy jednej z tajemnic Różańca Świętego.

7. Zachęcamy do podejmowania Nabożeństw Wynagradzających, tak pierwszopiątkowych jak i pierwszosobotnich, które w naszej parafii odbywają sie cyklicznie.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczania podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.

9. Na tacę w zeszłą niedzielę, przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego
Seminarium Duchownego w Warszawie, zebraliśmy 4721 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom „Ad gentes”.