Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Godzinki ku czci Męki Pańskiej odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 7.00.

4. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona o godz. 20.00. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania w scholii gregoriańskiej. Bliższych informacji udziela p. Natalia.

5. Dzisiejsza niedziela Ad gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem prowadzimy zbiórką ofiar do puszek przeznaczoną na ten cel.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek, 1 marca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00., a o godz. 18.00. Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe odprawimy po Drodze Krzyżowej o godz.18.30. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 2 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

7. Z piątku, 1 marca na sobotę, 2 marca w naszej parafii odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

8. Siostry Pasjonistki zapraszają do udziału  w dniu skupienia, który odbędzie się 2 marca,  maturzystów, studentów i młodzież pracującą, a w dniu 9 marca młodzież w wieku 13 – 17 lat.  Zapisy u sióstr katechetek i siostry zakrystianki.

9. W następną niedzielę, 3 marca Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty poświęcone modlitwie. Spotykamy się bezpośrednio po Mszy Świętej o 11.30. w salkach kanonii. Gorąco zapraszamy do udziału. Szczegóły spotkania zostały podane na plakatach. Zachęcamy także do obejrzenia filmików z minionych warsztatów dostępnych na stronie parafii w zakładce „Wydarzenia” .

10.Legion Maryi zaprasza do udziału w warsztatach pisania ikon, które
planowane są w naszej parafii na przełomie marca i kwietnia br., w soboty od
9.00. do 17.00. Szczegóły oraz kontakt do zapisu w „Klimatach Św. Anny” i
na plakacie.

11. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

12. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w lutym w intencji: O dar mądrości dla Polaków. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.00., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., w niedzielę o godz. 14.00.

13. W ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium w Warszawie zebraliśmy 8930 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.