Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 roku

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Spotkanie członków Bractwa Adoracyjnego odbędzie się w czwartek 21 marca br. W czasie kazania na Mszy. św. o godz. 18.00. zostanie wygłoszona pierwsza z cyklu konferencji na temat Adoracji. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wszystkich członków i sympatyków w sali parafialnej.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych przeprowadzone będą w dniach 1 – 3 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 3 – 5 kwietnia br.

6. Caritas Archidiecezji Warszawskiej, tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świecę możemy postawić na stole wielkanocnym, podarować bliskim, zanieść na groby. Świece do nabycia w Zakrystii i przed kościołem.

7. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji. Szczegółową informację można znaleźć na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii gdzie znajduje się link do programu rozliczającego podatek. Prosimy zwracać uwagę na to jaka ulotka znajduje się na stoliku.

8. W dzwonnicy prezentowana jest wystawa malarstwa Jadwigi Dwornik i Barbary Skąpskiej. Zapraszamy do oglądania.

9. W zeszłą niedzielę na tace przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 9222 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom.

11. Parafialny Caritas zwraca się z prośbą o podarowanie lodówki dla osoby starszej, w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej.