Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. Na tacę z przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 5870 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Urząd Dzielnicy Wilanów uruchomił specjalny adres e-mail: ukraina@wilanow.pl, na który należy kierować wszelkie zapytania i zgłaszać wszystkie formy pomocy dla Ukraińców, którzy uciekając przed wojną znaleźli się w Wilanowie. W znaczny sposób ułatwi to i usprawni organizację konkretnej pomocy dla uchodźców wojennych. Przypominamy również, że w Centrum Kultury Wilanów mieści się dzielnicowy punkt zbiórki darów dla Ukrainy.

6. W tym tygodniu, w sobotę 19 marca, przypada uroczustość św. Józefa, oblubieńca NMP. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes.