Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 roku

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 15.00., w Godzinę Miłosierdzia, a nie jak zwykle o godz. 17.00. Dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. Po nabożeństwie o godz. 15.00. modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin. Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. a w niedziele o godz. 17.00.

3. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. W środę , 8 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 maja, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 3 maja br., nie można odprawiać Mszy wotywnej o Najświętszym Sercu Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. zostanie odprawiana w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo pierwszopiątkowe, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu, odprawiane jest cyklicznie, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 maja br., zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną przez kapłana, tajemnicą różańca świętego.

7. W Wielki Piątek, na Grób Pański w Jerozolimie zebraliśmy 2901 PLN, a w czasie zbiórki w Poniedziałek Wielkanocny na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 1849 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy,

– we wtorek, 30 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski,

– w czwartek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,

– w piątek, 3 maja uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,

– sobotę. 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas.