Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 15.00., w Godzinę Miłosierdzia, a nie jak zwykle o godz. 17.00. Dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.  Po nabożeństwie o godz. 15.00. modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin.  Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienna modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie a zwłaszcza w Ukrainie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do piątku o godz. 16.30., w sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00

3. Dziękujemy s. Jakubinie, p. Marii Zmyi, p. Hannie Czajkowskiej, p. Janowi Zygańskiemu, p. Stanisławowi Podgórskiemu, p. Stanisławowi Gawrysiowi, p. Dariuszowi Brylowi, p. Krzysztofowi Walczakowi, p. Michałowi Pyrka za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty,
  • we wtorek, 26 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski,
  • w piątek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W Wielki Piątek, na Grób Pański w Jerozolimie zebraliśmy 2680 PLN, a w czasie zbiórki w Poniedziałek Wielkanocny, na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 1680 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.