Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 15.00., w Godzinę Miłosierdzia Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Miłosiernej zaprasza na wspólne rozważanie tajemnicy Bożego Miłosierdzia oraz dokonanie aktu oddania się Bożemu Miłosierdziu. Dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.  Po nabożeństwie o godz. 15.00. modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin.  Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w kwietniu w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

3. W Wielki Piątek, na Grób Pański w Jerozolimie zebraliśmy 2690 PLN, a w czasie zbiórki w Poniedziałek Wielkanocny, na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 2990 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.

4. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 20 kwietnia br., o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Zapraszamy na comiesięczną modlitwę uwielbienia w czwartek 20 kwietnia br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem muzycznym Wojowników Maryi. Naszą modlitwę rozpoczynamy o 21.00. Najpierw modlitwa będzie prowadzona, a później będzie możliwość modlitwy w ciszy, do północy. Serdecznie zapraszamy.

6. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Lourdes i La Salette, w terminie od 22 do 29 sierpnia. Osoby chętne do wzięcia udział w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza  lub do zakrystii.