Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06 stycznia 2019 roku

1. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań i domów. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

2. Z racji przypadającej dziś I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W poniedziałek, 7 stycznia br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Po Mszy św. odmówimy Litanię do Ducha Świętego, a po niej ks. Maciej wygłosi konferencję o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 13 stycznia, o godz. 11.00.

5. Zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci z naszej parafii, które odbędą się w niedzielę, 13 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w następną niedzielę, 13 stycznia o godz. 15.00, w Kanonii.

7. Od dzisiaj, w dzwonnicy, prezentowane są prace artystyczne i rękodzieło wilanowskich artystów. Dziękujemy za liczny udział twórców w obecnym -VIII już wydaniu naszej artystycznej parafiady. Zapraszamy do odwiedzania dzwonnicy i oglądania wystawy, która będzie czynna do końca lutego.

8. Spotkanie członków i sympatyków Bractwa Adoracyjnego odbędzie się w czwartek, 17 stycznia br., po Mszy św. o godz. 18.00 w Kanonii.

9. W tym tygodniu dzieci z naszej parafii należące do Koła Misyjnego będą kolędować zbierając ofiary na potrzeby misji w Kamerunie, w myśl hasła „DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM”. Osoby które chciałyby przyjąć kolędników i wesprzeć dzieło misyjne dzieci prosimy o zgłaszanie się do sióstr katechetek lub do siostry zakrystianki.

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach:

poniedziałek 7 stycznia ul. Dostatnia (numery nieparzyste) ul. Glebowa ul. Trójpolowa ul. Łokciowa ul. Siedliskowa

wtorek 8 stycznia ul. Syta 78-96 (numery parzyste)

środa 9 stycznia ul. Syta 83-99C (numery nieparzyste)

czwartek 10 stycznia ul. Syta 105-135 (numery nieparzyste)

piątek 11 stycznia ul. Syta 102-106N (numery nieparzyste)

sobota 12 stycznia ul. Syta 108-170G (numery parzyste)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00, w sobotę, o godz. 15.00. Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać.