Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Również dziś obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.

3. W poniedziałek, 6 grudnia br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Świętej o godz. 18.00. można będzie złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery Duchowej Adopcji należy pobrać ze stolika przy wejściu do kościoła.

5. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek, 9 grudnia br., wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, a po nabożeństwie na spotkanie formacyjne w Kanonii.

6. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią nie będzie regularnej kolędy. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia księdza w swoim domu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w czasie pracy kancelarii parafialnej lub drogą e-mailową.

7. W tym roku w naszej parafii nie będzie tradycyjnych Rekolekcji Adwentowych. Na stronie parafii zostały umieszczone linki do wybranych rekolekcji on-line.

8. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 7030 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św.

10. Caritas Polska po raz kolejny organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach w całej Polsce są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

11. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową wg Programu „Radość i Nadzieja”, który rozpocznie się 23 lutego 2022 r. Szczegółowe informacje na temat kursu i zapisów znajdują się na stronie parafii, w zakładce sakramenty.

12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w środę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Leszka i Mariannę Jaremko,
  • śp. Tadeusza Królikowskiego,
  • śp. Irenę Karecką,
  • śp. Ewę Danutę Korszeń,
  • śp. Barbarę Rolińską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.