Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Członków i sympatyków Bractwa Adoracyjnego przy kolegiacie Świętej Anny w Wilanowie odbędzie się w dniu dzisiejszym, o godz. 16.00. w Kanonii.

3. Warsztaty Rodzinne zatytułowane „Aniele, pójdę z Tobą”, odbędą się po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, które są ciekawe kim są aniołowie.

4. Również dziś obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.

5. W poniedziałek, 5 grudnia br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. We wtorek, 6 grudnia br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji   dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Ze względu na mikołajkowe spotkanie z dziećmi modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 18.30.

7. W środę, 7 grudnia br., Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona o godz. 19.00.

8. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Przy tej okazji wręczymy też prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się we wtorek, 6 grudnia br., po Mszy św. o  godz. 17.00.

9. W sobotę, 10 grudnia, odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży organizowany przez siostry Pasjonistki. Zapisy u siostry zakrystianki.

10. Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach w całej Polsce od 27  listopada (pierwszej niedzieli adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

11. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na sfinansowanie bieżących remontów. Ostatnio udało nam się wyremontować elewację dzwonnicy i ogrodzenie terenu, na którym znajdują się  budynki parafialne.

12. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w grudniu w intencji: o łaskę dobrego przygotowania się wszystkich wiernych na przyjście Pana Jezusa w jedności z Maryją. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

13. W czwartek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w „Godzinie Łaski”, od godz. 12.00, do 13.00. w naszym kościele będzie możliwość wspólnotowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. A na zakończenie Mszy św. o godz. 17.00. i 18.00. można będzie złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do czego bardzo zachęcamy. Foldery Duchowej Adopcji należy pobrać przed Mszą św., przy wejściu do kościoła.

14. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 7640 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. Zapraszamy na kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca 2023 roku. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się, ponieważ ze względu na warsztatowy charakter kursu zajęcia odbywają się w małej grupie uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty.

16. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w czwartą niedzielę Adwentu, 18 grudnia i będą trwały do wtorku, 20 grudnia. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy

17.. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

18. W dniach od 7 do 10 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• środa, 7 grudnia: ul. Królowej Marysieńki (strona nieparzysta)
  • czwartek, 8 grudnia: ul. Królowej Marysieńki (strona parzysta)
  • piątek, 9 grudnia: ul. Królewicza Jakuba ( strona nieparzysta )
  • sobota, 10 grudnia: ul. Królewicza Jakuba (strona parzysta)

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 15.00. Pełny plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem.

19. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Zdzisława Tarczyńskiego,
  • śp. Jana Witolda Kowalczyka,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.