Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 09 grudnia 2018 roku

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców rozpocznie się katechezą o godz. 11.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. zostaną poświęcone medaliki.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

4. Po raz 25 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie bądź znajomym, zapalić w święta na grobach bliskich. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec. Świece można nabyć przed kościołem i w Zakrystii.

5. Dziś przypada XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel. 6. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach parafialnych. Próby odbywają się w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30. w Kanonii.

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 16 grudnia br. i będą trwały do wtorku, 18 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Kośka.

8. Zapraszamy po raz kolejny na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godzinach od 08.00. do 14.00. W ten sposób chcemy pomóc polskim sadownikom.

9. Na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 9068 PLN.

10. Siostry Pasjonistki, w imieniu sióstr Misjonarek z Kamerunu, serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspomogli misje, ofiarowali fanty i ofiary pieniężne biorąc udział w loterii misyjnej. Siostry zebrały 3713 PLN, które zostały przeznaczone na potrzeby dzieci z Kamerunu, gdzie siostry prowadzą szkołę i przedszkole. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

11. Siostry Pasjonistki organizują w okresie ferii zimowisko w Mucharzu – w domu rekolekcyjnym Sióstr. Siostry serdecznie zapraszają na narty, łyżwy, basen i inne atrakcje związane z miłym spędzeniem czasu. Dokładne informacje można otrzymać u sióstr katechetek. Mogą jechać rodzice, babcie i dziadkowie z dziećmi oraz młodzież.

12. Zapraszamy wszystkich parafian do odwiedzenia kiermaszu świątecznego, zorganizowanego w dzwonnicy w godz. 9.30. – 15.00. Uczestników kiermaszu prosimy o dostarczenie towarów przed rozpoczęciem kiermaszu.

13. W styczniu i lutym, w dzwonnicy, planujemy zorganizować wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian. Wszystkich chętnych do udziału w wystawie prosimy o zapisywanie się w dzwonnicy do 23 grudnia br.

14. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

– w czwartek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– w piątek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

15. W dniach od 10 do 15 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek 10 grudnia ul. Wał Zawadowski ul. Satynowa ul. Lercha

wtorek 11 grudnia ul. Bruzdowa 85-93D (numery nieparzyste)

środa 12 grudnia ul. Bruzdowa 95-111 (numery nieparzyste)

czwartek 13 grudnia ul. Bruzdowa 66-98H (numery parzyste)

piątek 14 grudnia ul. Bruzdowa 113-121J (numery nieparzyste)

sobota 15 grudnia ul. Bruzdowa 100-104A (numery parzyste) i 123-189 (numery nieparzyste) ul. Cicha Dolina

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 15.00.