Komunikaty duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. W poniedziałek, 7 marca br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. Organizujemy parafialny zespół ds. pomocy Ukrainie. Chętne osoby mogą zgłaszać się w zakrystii. Prosimy o zgłaszanie się osób mogących przyjęć w swych domach uchodźców z Ukrainy. Prosimy również o informację ile rodzin z naszej parafii przyjęło już uchodźców w swoich domach. Informacje te potrzebne są nam do lepszej koordynacji działań pomocowych.

5. Do tej pory na pomoc Ukrainie zebraliśmy 17970 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Na prośbę Jego Eminencji księdza Kazimierza kard. Nycza jeszcze dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na ten cel.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc misjonarzom Ad gentes.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Igora Czyżewskiego,
  • śp. Mariana Michalaka,
  • śp. Marię Trzewik,
  • śp. Zbigniewa Jaworskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.