Komunikaty duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. We środę 1 marca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o św. Józefie, a po mszy św. nabożeństwo pierwszośrodowe do św. Józefa.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek 2 marca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie, a po Mszy zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek 3 marca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00., a o godz. 18.00. Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe odprawimy po Drodze Krzyżowej o godz.18.30. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę 4 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszosobotnie, na które składa się odmówienie jednej części Różańca i 15 minutowe rozważanie w ciszy jednej z tajemnic Różańca Świętego.

5. Z piątku 3 marca na sobotę 4 marca w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

6. W następną niedzielę, 5 marca, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi wielkopostne Warsztaty Rodzinne. Przypomnimy sobie wspólnie okresy roku liturgicznego i pomożemy najmłodszym zrozumieć sens Wielkiego Postu. Zastanowimy się jak wzrastać w dobrym dzięki mądrym postanowieniom i małym gestom ofiarowanym Jezusowi. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Zbiórka jak zawsze przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12.30. w kanonii i potrwają około godziny. Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy. Szczegóły na plakatach.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w sobotę, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.