Komunikaty duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 roku

1.Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się dziś w kościele. Spotkanie rozpocznie się katechezą dla rodziców o godz. 11.00, dzieci w tym czasie będą miały naukę śpiewu pod opieką p. organistki i sióstr.

4. Szósta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka przypada w najbliższą środę, 13 marca br.

5. Spotkanie członków Bractwa Adoracyjnego odbędzie się w czwartek 21 marca br., W czasie kazania na Mszy. św., o godz. 18.00. zostanie wygłoszona pierwsza z cyklu konferencji na temat Adoracji. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wszystkich członków i sympatyków w sali parafialnej.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 1 – 3 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 3 – 5 kwietnia br.

7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świecę możemy postawić na stole wielkanocnym, podarować bliskim, zanieść na groby. Świece do nabycia w Zakrystii i przed kościołem.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji. Szczegółową informację można znaleźć na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii gdzie znajduje się link do programu rozliczającego podatek. Prosimy zwracać uwagę na to jaka ulotka znajduje się na stoliku, ponieważ zdarzyło się, że do Klimatów ktoś podrzucił ulotki z danymi instytucji zupełnie nie związanej z działalnością statutową Kościoła.

9. W dzwonnicy prezentowana jest wystawa malarstwa Jadwigi Dwornik i Barbary Skąpskiej. Zapraszamy do oglądania.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc misjonarzom Ad gentes.