Komunikaty duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 rok

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. W poniedziałek, 2 marca br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. We wtorek, 3 marca o godz. 17.30. zapraszamy na różaniec rodziców w intencji dzieci, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00. sprawowaną w intencji rodziców i dzieci, z prośbą o  wierność Bogu i nauce Kościoła i opiekę Matki Bożej.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 marca, o godz. 18.00.,zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Drodze Krzyżowej, zapraszamy na nabożeństwo pierwszopiątkowe, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 marca, o godz. 7:00., zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo wynagradzające, na które składa się odmówienie jednej części różańca i 15 minutowe rozważanie w ciszy, jednej z tajemnic różańca świętego.

7. Kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 8 marca, w kościele o godz. 11.00. Podczas Mszy św. o 11.30. zostaną poświęcone modlitewniki.

8. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej odbędą się w dniach 23 – 25 marca br.

9. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świecę możemy postawić na stole wielkanocnym, podarować bliskim, zanieść na groby. Świece do nabycia w Zakrystii i przed kościołem.

10. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczenia podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.

11. Ze względu na awarię systemu komputerowego obsługującego parafię, prosimy osoby, które między 15 stycznia a 23 lutego br., zamawiały intencje Mszy św. albo rezerwowały termin ślubu o kontakt z kancelarią parafialną.

12. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. W dzwonnicy do końca kwietnia prezentujemy obrazy pana Wojciecha Hawryłkiewicza. Zachęcamy do obejrzenia wystawy

14. Zapraszamy na kolejny kiermasz soków i owoców. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą, w godzinach od 08.00. do 14.00.

15. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc misjonarzom Ad gentes.

16. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:
śp. Janusza Pietrzaka
śp. Zofię Suszek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.