Komunikaty duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 rok

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasu. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na godz. 7.00. w każdy poniedziałek i środę Adwentu.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 grudnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 3 grudnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 4 grudnia, o godz. 7.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozważanie w ciszy, nad wskazaną tajemnicą różańca świętego.

3 W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 18.00. zostanie odprawione, przed Najświętszym Sakramentem, Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu, odprawiane jest cyklicznie, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

4 Z piątku, 3 grudnia na sobotę, 4 grudnia w naszej parafii odbędzie się czwarta Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Powstrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i facebooku.

5 Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

6, W następną niedzielę, 5 grudnia br., przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.

7, W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła.
  • w piątek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2380 PLN na pomoc w czasie kryzysu migracyjnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Módlmy się o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną, wojsko i policję, za polityków, Polaków i Białorusinów.

9, W tym roku ze względu na pandemię nie będzie regularnej kolędy. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia księdza w swoim domu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w czasie pracy kancelarii parafialnej lub drogą e-mailową.