KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

• Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasu. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na godz. 7.00, w każdy poniedziałek, środę i sobotę Adwentu.
  • Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Po raz 23 CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. We wszystkich kościołach całej Polski są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.
  • Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 11 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 13 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Bożełko.
  • Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które dostarczyły kołdry, koce i pościel dla podopiecznych parafialnego Caritas. Szczególnie dziękujemy rodzinie, która zakupiła 7 kołder oraz witaminy i cukierki dla dzieci. Bóg zapłać za okazane serce.
  • W grudniu, w naszej parafii po raz kolejny rozpocznie się 10-tygodniowy kurs finansowy, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne. Kurs będzie odbywał się w środy o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne we środę 7 grudnia 2016r. na godz. 19.00 do dzwonnicy. Będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników do kursu.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 grudnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 2 grudnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. W sobotę, 3 grudnia Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy św. różaniec.
  • Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie prezentów dla swoich dzieci do zakrystii przed Mszą św. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godz. 17.30.
  • W następną niedzielę, 4 grudnia br., przypada XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.
  • Koło Radia Maryja zaprasza w sobotę, 3 grudnia br., na jednodniową pielgrzymkę do Torunia dla uczczenia 25 Jubileuszowej Rocznicy Radia Maryja. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
  • Nasza księgarenka poleca lampiony roratnie na baterie, bezpieczne dla dzieci. Posiadamy też szeroką ofertę świątecznych książek dla dzieci i dorosłych.
  • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

– w środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła;

– w sobotę, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  • W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad i Powsinka. Kolędę rozpoczniemy 1 grudnia. Nowych parafian lub tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W dniach od 1 do 10 grudnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

1–3 grudniaczwartek 1 grudniapiątek 2 grudnia I piątek miesiąca – odwiedzamy chorychsobota 3 grudnia

ul. Wał Zawadowski
    ul. Satynowa
    ul. Bruzdowa 85–103 (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 60–82A (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 84–100C (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 105–105S
    ul. Lercha

5–10 grudniaponiedziałek 5 grudniawtorek 6 grudnia MIKOŁAJKIśroda 7 grudniaczwartek 8 grudniapiątek 9 grudniasobota 10 grudnia

ul. Bruzdowa 107D–113M (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 102–108F (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 110–112Z (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 117A–117N
    ul. Bruzdowa 119–125 (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 116–130E (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 140–142G (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 143–179 (numery nieparzyste)
    ul. Zaściankowa 4–6 (numery parzyste) i wszystkie numery nieparzyste
    ul. Zaściankowa 8–98 (numery parzyste)
    ul. Dostatnia (numery nieparzyste)

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 11.00.