Komunikaty duszpasterskie – Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r.

1. Z racji przypadającej dziś I niedzieli stycznia nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00., a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 3 stycznia, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 4 stycznia br., o godz. 17.30. zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła, a o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.

4. W czwartek, 6 stycznia br., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W czasie każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

W czwartek, 6 stycznia nie odprawimy Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 7 stycznia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy o godz. 18.00. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, poprowadzi nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu odprawiane jest cyklicznie, w każdy I piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego kredę i kadzidło będą rozprowadzać ministranci po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Barbarę Rolińską,
  • śp. Barbarę i Zdzisława Wartalskich,
  • śp. Henryka Pawłowskiego,
  • śp. Waldemara Ziębę,
  • śp. Krzysztofa Potockiego,
  • śp. Edytę Bolikowską,
  • śp. Elżbietę Stenzel-Klekowską,
  • śp. Czesława Soleckiego,
  • śp. Annę Borowiecką.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.