Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach, w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 17 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje prowadzi ks. dr Piotr Wierzbicki, którego serdecznie witamy w naszej parafii.

4. W dzwonnicy został zorganizowany Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapraszamy od godz. 9.30. do 15.00. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia kiermaszu.

5. Po raz 26 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”,  w tym roku pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY WIGILIĘ. We wszystkich kościołach w całej Polsce od 1 grudnia (pierwszej niedzieli adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

6. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach parafialnych. Próby odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. w Kanonii.

7. W czwartek, 19 grudnia br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Będziemy modlić się za członków, o nowe powołania i w intencji księży posługujących Bractwu.

7. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia br., przed dzwonnica odbędzie się kiermasz soków i owoców.

8. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2247 PLN a na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Dzisiaj, w dzwonnicy, odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk czynnych do godz. 15.00.

10. 0Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

11. W dniach od 18 do 21 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

środa 18 grudnia ul. Goplańska,
ul. Rumiana 71-111 (numery nieparzyste)
czwartek 19 grudnia ul. Rumiana 2-40 (numery parzyste)
piątek 20 grudnia ul. Rumiana 42-124 (numery parzyste)
sobota  21 grudnia  ul. Łowcza,
ul. Lentza  5-21 (numery nieparzyste) i nr 35 kl I i II

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy od godz. 17.00. do 21.30., a w soboty od godz. 15.00. do 21.30. Ofiary zebrane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną przeznaczone na odwodnienie kościoła.