Komentarz na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2021 rok

Maryja, która jest dla nas wszystkich Matką w porządku łaski, przewodzi nam w drodze do nieba. Jej przykład i wstawiennictwo pozwalają nam „rodzić Chrystusa”, w naszej codzienności, przez co stajemy się podobni do Niej.

Bóg pragnie być przyniesiony światu w naszych słowach i czynach. W dniu dzisiejszym liturgia ukazuje „tajemnice Bożego wyboru”, który uobecnia się w osobie Maryi, a także odpowiedzi, której Ona udziela – łączącej Niebo z ziemią.

W Matce Bożej i naszej Matce, zostajemy zaproszeni do udziału w Dziele Zbawienia. Dlatego trzeba nam dzisiaj włączyć się w hymn uwielbienia śpiewany przez Maryję. To pieśń chwały Boga, który nas wszystkich powołał do uczestnictwa w pełni chwały. To dziękczynienie za wielkie dzieła, która uczynił w każdym z nas.

Bóg powołał nas do wielkości, którą objawił w Przenajświętszej. Jej droga jest naszą, zatem i pełnia, która jest Jej udziałem, ma stawiać się i naszą.

Ks. Maciej Czapliński