Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

2. Spotkanie członków Kół żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

3. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Za tydzień o godz.17.00., zostaną odprawione w naszym kościele uroczyste Nieszpory IV niedzieli Adwentu, które już bezpośrednio przygotowują nas do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej najstarszej modlitwie Kościoła.

5. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2400 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana jest codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i sobotę Adwentu. W każdą sobotę, po Mszy św. roratniej zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na śniadanie w dzwonnicy i nie tylko. Módlmy się, żeby w kolejne soboty oraz więcej dzieci czuwało na Roratnich Mszach św., oczekując na przyjście Pana Jezusa.

7. Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

8. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na sfinansowanie bieżących remontów. Ostatnio udało nam się wyremontować elewację dzwonnicy i ogrodzenie terenu, na którym znajdują się  budynki parafialne.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w grudniu w intencji: o łaskę dobrego przygotowania się wszystkich wiernych na przyjście Pana Jezusa w jedności z Maryją. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

10. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w następną niedzielę, 18 grudnia i będą trwały do wtorku, 20 grudnia. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

11. Zapraszamy na nasze comiesięczne uwielbienie Chrystusa w znaku Eucharystii, w najbliższy czwartek 15 grudnia. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespół Wojowników Maryi. Nasze czuwanie rozpoczynamy o 21.00. Najpierw modlitwa będzie prowadzona przez ok. 1,5 godz., a później będzie możliwość modlitwy w ciszy do północy. Serdecznie zapraszamy!

12. Wspólnota młodzieżowa serdecznie zaprasza dziś na kiermasz świąteczny. Można nabyć tradycyjne, ręcznie robione kartki świąteczne oraz pierniczki, które mogą stać się drobnym upominkiem. Zachęcamy do skorzystania i wsparcia młodych. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wspólny wyjazd rekolekcyjny grupy młodzieżowej.

13. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • w środę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

14. W dniach od 12 do 17 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• poniedziałek 12 grudnia: ul. Rumiana 1-61A (numery nieparzyste),
  • wtorek 13 grudnia: ul. umiana 63-111 (numery nieparzyste) ul. Goplańska,
  • środa 14 grudnia: ul. Rumiana 2-86 (numery parzyste),
  • czwartek 15 grudnia: ul. Rumiana 88-124 (numery parzyste) ul. Łowcza,
  • piątek 16 grudnia: ul. Lentza (strona parzysta) ul. Lentza 5-21 (numery nieparzyste), ul. Lentza 35 kl I i kl II,
  • sobota 17 grudnia: ul. Lentza 35 kl III i IV

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 15.00. Pełny plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem